fundament

Fundament to element konstrukcyjny, którego zadaniem jest przeniesienie ciężaru budynku na podłoże. Rodzaj fundamentu zależy od wielkości budynku i podłoża na którym zostanie wzniesiony. W zależności od konstrukcji budynku i podłoża, wykonamy fundament płaski w jednym z dwóch typów:

płytę fundamentową, lub ławy fundamentowe.

Technologie, które wykorzystujemy oparte są na sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązaniach. Umożliwiają posadowienie budynku w trudnych warunkach gruntowych, powodując skrócenie czasu budowy przy zachowaniu wszelkich norm i zasad budowy.

W przypadku budowy obiektu niepodpiwniczonego lub posadowionego na gruntach o małej nośności wykonamy płytę fundamentową.
Płyta jest posadowiona płytko, a ciężar budynku rozłożony jest na znacznie większej powierzchni. Wybór tego typu fundamentów pozwoli na znaczne ograniczenie zakresu robót ziemnych, ponieważ ograniczone są one tylko do zdjęcia warstw humusu i nienośnej warstwy gruntu. Po przygotowaniu gruntu, na wykonanie płyty potrzebne jest 5 – 7 dni.

Ekonomiczna i energooszczędna budowa od samego początku.

ściany

Ściany to przegrody budowlane, najczęściej pionowe, których zadaniem jest oddzielenie środowiska zewnętrznego od wnętrza budynku.

Podstawową technologią jaką Państwu proponujemy to technologia oparta o system Porotherm DRYFIX®. System Porotherm DRYFIX® to ceramiczne pustaki ze szlifowanymi krawędziami łączonymi zaprawą cienkospoinową.

Dlaczego tą technologię proponujemy? Ponieważ system Porotherm DRYFIX to rozwiązanie, które łączy nowoczesną technikę budowlaną z tradycyjnym materiałem ceramicznym.

Podstawowymi zaletami tego systemu są pustaki ceramiczne, które wykonane są z dużą dokładnością. Pustaki spajane są ze sobą bez użycia zaprawy, a za pomocą specjalnej pianki, która dostarczana jest w puszkach, dzięki czemu nie ma potrzeby przygotowywania zaprawy na terenie inwestycji. Zyskają dzięki temu Państwo porządek na budowie. Oprócz porządku wokół inwestycji nowopowstające ściany będą bardziej estetyczne. Dodatkowo spajanie pustaków metodą cienkospoinową wykluczy powstawanie mostków termicznych na ich łączeniu. Kolejnymi plusami wykorzystania systemu Porotherm DRYFIX® jest czas wiązania zaprawy (pełna wytrzymałość już po 48 h) i możliwość stosowania w temperaturach do -5 [°C]. Pozwala to na przyśpieszenie prac budowlanych i wydłużenie sezonu budowlanego.

Drugą technologią wznoszenia ścian, którą stosujemy jest technologia elementów prefabrykowanych.

Materiałem, na którym bazuje ta technologia jest keramzyt (oczyszczona, zgranulowana glina). Typowa ściana w technologii PRAEFA® składa się w ok. 75% z keramzytu, w 15% z piasku i w 10% z cementu. Technologia PRAEFA® umożliwia budowę domków jedno i wielorodzinnych, budynków przemysłowych a nawet wielokondygnacyjnych biurowców. Do projektu elementów potrzebne są jedynie plany architektoniczne budynku, oraz na życzenie klienta plany instalacji elektrycznej, klimatyzacyjnej, grzewczej i kanalizacyjnej, celem określenia położenia puszek i rurek elektrycznych oraz wszelkich innych otworów i bruzd. Elementy PRAEFA® nie muszą być sezonowane, dodatkowo są całkowicie gładkie, dlatego nie ma potrzeby wykonywania tynków wewnętrznych.

Wszystko to pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, czasu i kłopotów związanych z przeciągającym się powstaniem stanu surowego.

dach

Dach to najwyższa cześć budynku. Jego zadaniem jest osłanianie budynku przed oddziaływaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dachy wykonujemy w konstrukcji tradycyjnej. Jako materiał konstrukcyjny dachu wykorzystamy drewno, ponieważ jest to materiał sprawdzony i w przypadku domów jednorodzinnych bezkonkurencyjny. W domelement łączymy drewno i nowoczesne technologie, aby zoptymalizować proces projektowania, zużycie materiału, maksymalnie wykorzystać jego nośność i zapewnić maksymalną żywotność. Drewno wykorzystane przez domelement do budowy konstrukcji więźby dachowej jest zawsze odpowiednio przygotowane, czyli wysuszone i zabezpieczone chemicznie przed działaniem czynników biologicznych, ognia i wilgoci. Dostawcami są tartaki o potwierdzonej reputacji.

Zgodnie z Państwa życzeniem, pokrycie dachu wykonamy z dachówki cementowej lub ceramicznej. Proponujemy i wznosimy kominy tylko od sprawdzonych producentów.